Sesja narzeczeńska – co to jest i czy w ogóle warto się na nią decydować?

Tak! – to słowo otwiera kolejny piękny etap Waszego życia i związku. Następnym krokiem będzie ślub, ale po drodze spotkacie się z wieloma dylematami związanymi z jego organizacją. Jednym z wyborów jakiego (prawdopodobnie) dokonacie będzie wybór fotografa, który uwieczni Wasz dzień. Możliwe, że w tym momencie po raz pierwszy usłyszycie o sesji narzeczeńskiej.

Sesja narzeczeńska. Co to takiego?

Sesja narzeczeńska, nazywana także zaręczynową, to nic innego jak sesja dla zaręczonych par. Dla jednych będzie to po prostu piękna pamiątka, dla pozostałych jeden z etapów w oczekiwaniu na ten jedyny dzień.

sesja plenerowa

Moda czy potrzeba?

Nie da się ukryć, że branża ślubna nie jest wolna od trendów. Każdy kolejny sezon wyróżnia wyjątkowa gama kolorystyczna, wysmakowane dekoracje, nowe kolekcje sukien ślubnych… Czy sesja narzeczeńska jest modna? Zdecydowanie tak, ale nie jest to powód, żeby się na nią decydować. Istnieje dużo więcej argumentów, które powinniście uważnie prześledzić. Może ten wpis zainspiruje Was do tego by sprawić sobie zaręczynowy prezent, który wykorzystacie szybciej niż Wam się wydaje!

Powody dla których warto wykonać sesję narzeczeńską

Poznacie fotografa, fotograf pozna Was

Dzień ślubu ma być jednym z najpiękniejszych w Waszym życiu. To czas pełen emocji i wrażeń, dlatego nie warto skupiać się na tym, że kręci się koło Was ktoś obcy. Sesja narzeczeńska pozwoli Wam poznać osobę, która spędzi z Wami ten dzień z aparatem w ręku, dzięki czemu będziecie czuć się swobodnie.

Upewnicie się, że odpowiada Wam styl wykonanych fotografii

Wybraliście fotografa, widzieliście jego portfolio, podoba Wam się to, co robi, a mimo to zastanawiacie się jak będą wyglądały Wasze zdjęcia? Umówcie się na sesję zaręczynową! Przekonacie się, czy to to, czego szukacie.

Aparat nie gryzie

Niektórzy stając przed aparatem po prostu się krępują. Doskonale to rozumiem, ponieważ sama mam z tym mały problem. Sesja narzeczeńska to luźny czas, który pozwoli na oswojenie się z sytuacją i przekonaniu, że aparat nie gryzie :). Wam i fotografowi zależy na jak najlepszych ujęciach, dlatego powiedzcie jakie są Wasze oczekiwania, a fotograf  Was poprowadzi.

sesja narzeczeńska
sesja plenerowa

Wyjątkowy czas

Rok, mniej, a może więcej? Nie ma znaczenia ile czasu zostało do Waszego ślubu. Czas przygotowań zawsze jest wyjątkowy. Sesja narzeczeńska jeszcze silniej wprowadza zakochanych w ślubny nastrój. To zupełnie tak, jak w przypadku sesji brzuszkowych i oczekiwaniu na dziecko. Każdy z tych okresów jest jedyny i niepowtarzalny. Każdy jest wart zapisania go na fotografiach.

Próbny makijaż i fryzura

Czemu nie? Skoro już je planujesz to dlaczego ich nie wykorzystać podczas sesji narzeczeńskiej!

Ogranicza Was tylko wyobraźnia

Wszystkie szalone pomysły, na które nie zdecydujecie się w strojach ślubnych, zrealizujcie przed ślubem! Możecie wykąpać się w morzu lub zdobyć Tatry. Możecie zaszyć się w domu lub pojechać w nieznane. Możecie wszystko!

sesja narzeczeńska

Dalszy los zdjęć z sesji narzeczeńskiej

Poza tym, że sami zyskujecie niezwykłą pamiątkę obdarujcie nią najbliższych! Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej możecie wykorzystać do stworzenia fotoksiążki, którą wręczycie rodzicom w ramach podziękowań w trakcie przyjęcia. Zdjęcia mogą się znaleźć na wysłanych zaproszeniach ślubnych lub jako upominek dla przybyłych gości. Możecie nimi udekorować salę weselną, a także uzupełnić  pokaz multimedialny.

Zróbcie to dla siebie

Czy na prawdę potrzeba tylu powodów, żeby mieć fajne fotki, które za parę lat będą bezcenne? Jesteście młodzi, piękni i zakochani. Trzeba to ubrać w piękne fotografie! ♥

sesja plenerowa
sesja narzeczeńska

Czy warto wykonać sesję narzeczeńską? Zdecydowanie tak! Napiszcie do mnie